Hudební nástroje

 

 

Všechny námi vyráběné nástroje jsou vyráběny s maximálním citem tak aby jejich používání působilo radost a přinášeli dobrou náladu. Cílem není vyrobit koncertní nástroje, ale nástroje, které budou s hráčem souznít. Nástroje vyrábíme v rustikálním až surovém provedení, ale také s jemným povrchem a čistými detaily.

 

KalimbaKalimba

Původně africký nástroj, na kterém se prsty rozeznívají jednotlivé plíšky. Nástroje jsou vyrobeny z ovocných dřevin, jasanu a javoru. Nástroje jsou laděny pentatonicky.

 

 

 

 

KantelaKantela

 

Tradiční finský strunný, drnkací nástroj. Nástroje od nás mají 7, 9 nebo 12 strun a jsou laděny pentatonicky.  Cílem je aby na nástroj mohl hrát intuitivně skutečně každý.

 

Kantela

Nástroje jsou vyráběny jako ručně vyřezávané a dlabané, případně v kombinaci s použitím malých ručních strojů.

Kantely jsou vyráběny vždy v přírodě pod širým nebem a s radostnou náladou.

 

Šamanský rámový bubenSamansky buben

Silný nástroj, který by neměl být používán jako náhrada klasického bubnu. Nástroj využívaný v mnoha kulturách pro navození změněných stavů vědomí.  Rám je vyroben z bukové vrstvené dýhy. Pro výrobu je používána kozí nebo jelení kůže a umělé šlachy.

Ramovy buben

 

Můžete si u nás vyrobit svůj vlastní šamanský buben.

 

 

Bullroarer – FrčákBullroarer frcak

Starodávný hudební nástroj a zároveň zařízení, které se používalo pro komunikaci na velké vzdálenosti. Nástroj pro energetické čištění prostoru. Provedení přírodní, nebo se zdobením.

 

 

Perkuse

Jsou doprovodné rytmické nástroje, které je možné využít i pro sólovou hru.

Perkuse rolnickyOzvucna drivka